Ostrzeżenie: Katalog dla sesji nie istnieje: . Sesje nie będą działać dopóki nie zostanie utworzony katalog.
Szybki kontakt

Dział Handlowy

Paweł Niedbała

tel. +48 730 517 977
e-mail; pawel.niedbala@elkatelektro.pl

Dział Zamówień

e-mail; zamowienia@elkatelektro.pl

Aktualności


Chcemy dawać przykład

Zapewne mało kto wie, ale producent urządzeń, które wszyscy mamy w przydomowych rozdzielniach prądu – firma Elkat S.C ma swoją siedzibę w Chrzanowie Dużym. Jeszcze mniej osób zdaje sobie sprawę, że właśnie ta lokalna firma jest największym wytwórcą izolowanych szyn zbiorczych na terenie Polski.

Od początku swojej działalności firma kieruje się filozofią biznesu zakładającą najwyższą dbałość o jakość swoich produktów oraz bezpieczeństwo ich użytkowników, jak również odpowiedzialność względem najbliższego otoczenia i swoich pracowników.

W 2014 roku Elkat S.C z sukcesem przystąpiła i do konkursu organizowanego przez Fundusze Norweskie uzyskując środki na wprowadzenie rozwiązań proekologicznych w procesach produkcyjnych.

Dofinansowanie pozwoliło na wybudowanie hali produkcyjnej i zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań pozwalających na ograniczenie zużycia zasobów wody. Dzięki wymiennikowi ciepła usytuowanemu pod posadzką hali proces schładzania maszyn wspierany jest przez… naturalny chłód ziemi.

Do realizacji projektu firma wykorzystuj zarówno to, co pod stopami, jaki i nad głową. Dach hali produkcyjnej pokryły panele fotowoltaiczne stanowiące swoistą elektrownię, która dzięki możliwości bilansowania energii pokryje prawdopodobnie całkowite zapotrzebowanie zakładu, zmniejszając tym samym emisję szkodliwych gazów do atmosfery, w tym dwutlenku węgla aż o 32 tony rocznie!


– Dalszy rozwój firmy zakłada wdrożenie kontroli zużycia energiiw jeszcze większym zakresie, ograniczenie paliw kopalnych poprzez oszczędne planowanie ogrzewania, a także zachowanie najwyższych standardów recyclingu odpadów powstałych w procesie produkcji. Chcemy dawać przykład innym i być jeszcze bardziej odpowiedzialni w stosunku do środowiska naturalnego i naszych pracowników– mówił w czasie konferencji prasowej zorganizowanej 21 czerwca prezes firmy Janusz Rdest.
                                                                                                                                                         Małgorzata Müldner
____________________________________________________________________________________________________________

Artykuł w gazecie Bogoria:
<Pobierz>

____________________________________________________________________________________________________________

Artykuł w gazecie  Elektro Systemy
<Pobierz>


Języki
Polski English
Fundusze