Ostrzeżenie: Katalog dla sesji nie istnieje: . Sesje nie będą działać dopóki nie zostanie utworzony katalog.
Szybki kontakt

Dział Handlowy

Paweł Niedbała

tel. +48 730 517 977
e-mail; pawel.niedbala@elkatelektro.pl

Dział Zamówień

e-mail; zamowienia@elkatelektro.pl

Produkt

Innowacyjna lampa zasilana ogniwem fotowoltaicznym, która pracuje sprawnie także w warunkach zimowych!

Lampa została zaprojektowana przez specjalistów z firmy Elkat, a w sfinansowaniu prac pomogły środkipozyskane z Funduszy Norweskich.

Lampa została zaprojektowana w taki sposób, aby poradzić sobie w niesprzyjających warunkach panujących na naszej szerokości geograficznej, jest w stanie generować światło przy całkowitym zachmurzeniu nawet przez siedem dób!

Lampa jest wyposażona w dwa źródła światła: LED w formie pierścienia wytwarzającego poświatę o promieniu 15-20 m o jasności odpowiadającej mocy 100 watowej żarówki oraz światła kierunkowego, które dodatkowo rozświatla otoczenie w przypadku wykrycia ruchu.

Inteligentny system zarządzania energią

Inteligentny system przewiduje zużycie energii , dostosowując parametry świecenia do stanu naładowania akumulatorów. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, lampa przechodzi w stan czuwania i świeci przez kolejne 2 tygodnie wyłącznie z podświetleniem ringu, doładowując się minimalnie z zainstalowanego panela PV.


Odporność na warunki zimowe

Panel fotowoltaiczny został umieszczony pod kątem dostosowanym do warunków zimowych, co zapobiega osadzaniu się śniegu.
Akumulatory zostały umieszczone za panelem, co ułatwia ich instalację - w porównaniu do dostępnych lamp solarnych na runku, gdzie wymagane jest umieszczenie baterii pod ziemią.
Akumulatory ukryto w specjalnie zaprojektowanych boksach, chronionych pianką termo izolującą o niskiej przenikliwości termicznej. Lampa została wyposażona w diody LED najnowszej generacji.

Dostępny też wariant z możliwością zmiany kolorów światła, sterowany za pomocą aplikacji w urządzeniach mobilnych.

Zastosowanie i Design

Lampa Solarna może być stosowana do oświetlenia ciągów ulicznych, parków, ogrodów, czy też promenad.
Jej niewątpliwym atutem jest design – lampę wyróżnia zastosowanie „ringu” (pierścienia) oraz pojedynczego panelu PV, dzięki czemu konstrukcja sprawia wrażenie lekkiej i nieznacznie ingerującej w krajobraz. Lampa może być umiejscowiona na słupach o wysokości do ośmiu metrów. Nie wymaga specjalnej  konserwacji ani czyszczenia. Założono, że żywotność lampy to nawet 15-20 lat!Języki
Polski English
Fundusze